Çözümler / Transformatör Çözümleri / Bakım

Bakım

Ekipmanlarınızın sürekli ve güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için, peryodik olarak bakımlarının yaptırılması büyük önem arz eder.
PSS ONE uzman personeli, yıllarca kazanmış olduğu en tecrübe ve bilgiler doğrultusunda, ekipmanlarınızın arızalarını en aza indirmek ve sürekliliği sağlamak için, belirlenen zaman aralığında optimum bakım çözümleri sunar.
Ekipmanlarınızın ömrünü arttıran, beklenmeyen maliyetleri ortadan kaldıran ve güvenilirliğini arttıran önleyici bakımlar, PSS ONE uzman personelinin engin tecrübesi ile istenilen sürelerde ve yüksek standartlarda gerçekleştirilir.
Transformatörlerin yüksek güvenilirliklerine ve uzun ömürlerine karşın, şebeke de olabilecek bir kısa devre gibi dış faktörlerden ötürü, zaman zaman arızalar meydana gelebilir. Bu arızalar, transformatörlerin aktif parçalarında izolasyon problemlerine veya yük altında kademe değiştirici(YAKD), buşingler gibi transformatör aksesuarlarında yaşlanma etkilerinin ortaya çıkmasına sebep olurlar. Periyodik olarak yapılan önleyici bakımlar ile, uzun duruşlara sebebiyet veren, transformatörlerde meydana gelebilecek önem arızalar, önceden tespit edilmiş ve önlenmiş olacaktır.
Genel olarak yapılan Transformatör Bakım kapsamı aşağıdaki gibidir.

  • Güç ve dağıtım transformatörünün genel bakım işleri
  • Yük altında kademe değiştirici (YAKD) bakımları
  • Yağ ve Gaz Analizleri
  • Korozif Sülfür ve Furan Analizi
  • Yağ Değişim ve Treatman İşleri